Title Image

Dekoratorski trend

Przegląd istniejących rozwiązań

  Dekoratorski trend

  Subiektywny przegląd materiałów dekoracyjnych, czyli jak osiągnąć wygląd prawdziwej cegły na ścianie.

   

   

  Niektórzy zarzucają jej surowy, niedokończony wygląd. Inni kochają za powiew stylowego modernizmu. Od kilku lat cegła przeżywa swoją drugą młodość. Stare cegły dostępne na rynku, które pochodzą z rozbiórki są ponownie wykorzystywane. Odkrywane spod tynków im bardziej nadgryzione zębem czasu, tym lepsze i bardziej pożądane. Jako materiał budowlany, cegła jest obecna od początku naszej cywilizacji. Do dziś stanowi nierozłączny element stawiania ścian, filarów i fundamentów. Jednak jej walory estetyczne nie były wcześniej tak doceniane jak dziś, cegła była po prostu jednym z podstawowych budulców, a dzisiaj wracając do przeszłości, zachwycamy się prostotą i subtelnością połączenia, a także podejściem do całej sprawy produkcji “nowego ze starego”.Dostępnę stały się płytki ceglane pochodzące ze starych cegieł, różnego rodzaju tynki, płytki imitujące cegłę czy tapety. Stara cegła na ścianę stała się najgorętszym trendem w 2016 roku. Jeśli rozważasz dekorację u siebie ściany z cegieł, poniżej znajdziesz przydatne informacje które rozwieją wątpliwości.

   

   

   

   

  Dlaczego koncepcja ściany z cegły jest tak popularna? Komu można ją polecić?

   

   

  Rustykalny, surowy wygląd jest idealny dla ludzi, którzy uwielbiają obcować z architekturą. Płytki z cegły rozbiórkowej odtwarzają średniowieczną atmosferę, która przeplata się z nutą modernizmu. Takie rozwiązanie szczególnie polecam wlaścicielom domów i mieszkań, którzy chcą nadać przemysłowego charakteru swoim ścianom.

  Kolorystyka naszych produtków zależy od domieszki tlenku żelaza w masie i stopnia wypalenia – dodatkowy wpływ mają również zmienne warunki atmosferyczne. Niektórzy wolą starą cegłę z naturalnym, czerwonym odcieniem, inni pytają o białą cegłę pasującą idealnie do stylu skandynawskiego. Białe ściany z cegieł bardzo łatwo dopasować do większości wnętrz. Nasze Płytki cegiełki można malować farbą strukturalną w dowolnym kolorze.

   

  Jakie są sposoby by osiągnąć efekt ceglanego muru?


  W czasach, kiedy płytki ceglane nie były dostępne na rynku, ludzie posiłkowali się cegłą  ręcznie formowaną, z której budowali dekoracyjne ściany. Funkcja materiału budowlanego oraz estetycznego świetnie dopełniała całość projektu stawianego budynku. Straty na metrażu przy wykorzystaniu całej cegły są dotkliwe. Cegła przez swoją grubość zabiera zbyt wiele miejsca, dlatego rynek dekoracyjny zwojowały płytki ceglane, których grubość nie przekracza 2cm (zważywszy na to że standardowa cegła jest grubości 12 cm). Płytki stara cegła, które znajdziecie na naszej stronie są wykonane z 120-letniej naturalnej cegły. Brak widocznych różnic w zastosowaniu płytek z cegły w porównaniu z prawdziwym murem ceglanym jest wyraźnym atutem.

   

  Która z metod na ścianę z cegieł jest lepszym rozwiązaniem pod względem czasu i kosztów?


  Sztukaterię z płytek ceglanych, którą polecamy naszym klientom jest bardzo trwała oraz łatwa w utrzymaniu. Montaż płytek ceglanych trwa 2-3 dni, w zależności od metody instalacji i powierzchni. Dodatkowo znajdziecie w naszej ofercie zarówno spoinę w dowolnym kolorze, jak i odpowiednie impregnaty, by cieszyć się widokiem starej cegły przez lata.

  Porównując to rozwiązanie np do tapety : papier może się odkleić, rozerwać, permanentnie ubrudzić, pomijając walor estetyczny, który odbiega od faktycznego muru ceglanego.

  Imitacja ceglanego muru – jak sama nazwa wskazuje jest jedynie imitacją, która nie do końca spełni oczekiwania wymagających klientów, dlatego złotym środkiem są płytki ceglane, których jesteśmy producentem.


  Płytki ceglane Hindenburg (dawna nazwa miasta Zabrze) to znakomity model dla osób szukających alternatywy dla płytek licowych: większa powierzchnia płytki (wysokość do 9 cm,), nieregularna faktura oraz pozostałości zaprawy dodające uroku, który sprawia że płytka ta jest jednym z najlepiej sprzedających modeli w naszym sklepie.

   


  Model Hindenburg charakteryzuje również dwustronne wykorzystanie. Druga strona płytki posiada gładką powierzchnię, tak jak w modelu Stahlhammer, który jest ustandaryzowanym modelem bez charakterystycznej faktury.
  Model Stahlhammer (dawna nazwa Kalet) wyróżnia kolorystyka, którą odkrywamy z każdą kolejną przetworzoną partią cegieł. Tak różna kolorystyka widoczna na zdjęciach jest zależna od stopnia wypalenia cegły.

  Model Konigshutte (Huta Królewska) to płytka licowa cegły, najbardziej “zniszczona”, odsłonięta część cegły. Ten  model najtrudniej uzyskać.

  W naszej ofercie znajdują się ceglane narożniki do każdego modelu płytki.

  No Comments

  Post a Comment