USŁUGA MONTAŻU

PROFESJONALNE WYKONANIE

Nasze płytki są łatwe w montażu, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy profesjonalną usługę która zagwarantuje wysokiej jakości wykończenie Twojego projektu.
Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły.

JAK MY TO ROBIMY

NASZ PROCES PRODUKCJI

Jesteśmy dumni z jakości naszych produktów którą osiągnęliśmy poprzez odpowiednią technologię cięcia jak i dalszej obróbki – nie bez znaczenia pozostaje fakt iż ściśle współpracujemy z firmami rozbiórkowymi, dzięki którym jesteśmy w stanie wybrać jak najlepsze cegły. Na każdym etapie produkcji prace wykonujemy ręcznie w małych partiach co przekłada się na wysoką jakość płytek MAUER.

DOSTAWA

Dostarczenie wyselekcjonowanej cegły do naszej firmy

CIĘCIE

Pocięcie cegły na poszczególne części za pomocą wysokoobrotowej maszyny

CZYSZCZENIE

Dokładne oczyszczenie z niestabilnych powłok i pyłu

SEZONOWANIE

Nasz produkt jest suszony na powietrzu

KLASYFIKACJA

Podział na poszczególne modele

PAKOWANIE

Przygotowanie paczek do wysyłki

GENEZA

KILKA SŁÓW O NASZEJ FIRMIE

Rodzinna firma pochodząca z Piekar Śląskich specjalizująca się w produkcji historycznych płytek ceglanych w telegraficznym skrócie – to my.Nazwa naszej firmy wzięła się od słowa „mur” przetłumaczonego na język niemiecki.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku oferując produkty i usługi najwyższej próby które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

JAK ZAINSTALOWAĆ NASZE PŁYTKI?

PROFESJONALNE WYKONANIE

Podłoże

 

przed położeniem płytek należy sprawdzić czy podłoże ma jednolitą strukturę, jest suche, oczyszczone z niestabilnych powłok(farb, klejów i środków) a następnie pomalować farbą gruntującą (gruntoplast firmy Atlas bądź Atlas Cerplast, Ceresit CC-81)
Płytki można instalować na ściany wykonane z betonu, gazobetonu czy płyt gipsowo-kartonowych, płyt OSB również na ścianach otynkowanych.

 

Klejenie

 

Rozpoczynamy od ustalenia poziomu bazowego rysując poziome linie pomocnicze na ścianie jednocześnie pamiętając o dystansie pomiędzy każdą płytką (10mm na fugę).
Klejenie rozpoczynamy od drugiego rzędu płytek od podłoża.
Płytki kleimy wzdłuż narysowanych linii. W razie zakrycia klejem –jako punkt odniesienia przyjąć poprzednią linię. Jeśli zajdzie taka potrzeba – należy przyciąć płytkę do pożądanego wymiaru.
Klej wymieszać według zaleceń producenta.
Pracę rozpoczynamy, kiedy ściana jest całkowicie sucha nanosząc warstwy kleju na płytkę używając grzebienia lub punktowo.
Następnie dociskamy płytkę do ściany lekko nią poruszając równomiernie rozprowadzając klej. Powstały nadmiar należy usunąć.
Po zakończonej pracy należy pomalować farbą gruntującą. Do uzyskania równych odstępów(fugi) używamy ograniczników pionowych długich i krzyżyków (by uzyskać efekt muru ceglanego polecamy dystans na poziomie 10mm).

 

Fugowanie

 

Po 7 dniach wewnątrz bądź 14 dniach zewnątrz od zakończenia prac należy wyfugować szczeliny pomiędzy płytkami zgodnie z instrukcją na opakowaniu fugi. Polecamy narządzie firmy Mauer – W celu uzyskania jednolitego koloru należy całą powierzchnię fugować w tym samym dniu (jednorazowo). Przed całkowitym wyschnięciem fugi należy wygładzić fugę ruchami poziomymi szczotką ryżową.Fuga uzyskuje właściwą wytrzymałość po 21dniach/

 

Konserwacja

 

Po wyschnięciu płytki należy nałożyć drugą warstwę farby gruntującej a następnie pomalować impregnatem silikonowym

 

Porady

 

Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie.
Temperatura pracy nie powinna być niższa niż 5*C i wyższa niż 25*C.

SKLEP MAUER©

ZMÓW ONLINE

W naszym sklepie oprócz płytek zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia oraz materiały potrzebne do wykonania projektu. Za pomocą kalkulatora obliczysz wymaganą liczbę płytek.
SKLEPKALKULATOR